DISTINGUISHED PASSOUTS

CLASS XII

SCIENCE

CLASS XII

HUMANITIES STREAM

S.NO

NAME OF THE STUDENT

S.NO

NAME OF THE STUDENT

1

SAHARSH ANAND                   

1

APEKSHA NAGORI                  

2

B RAKSHANA                       

2

HIMANI ANAND                    

3

POOJA VERMA                     

3

BARIYA YOGESH                   

3

SNEHA SINGH                     

3

ARCHITAA CHAWLA                 

4

LAKHAN BATHLA                   

4

ANINDITA GHOSH                  

5

CHAUDHARY TEJASVI MUKESH KUMAR  

5

ASHIA AVASTHI                   

6

RISHAV KUMAR                    

6

NEHA CHAUDHARY                  

7

MOHIT PANDEY                    

7

VISHAL SINGH                     

8

KUMARI JUCY                     

8

CHANDRIKA SINGH BHATI           

9

PARAG SINGH                     

9

SANA ZAFAR                      

10

YOGITA                          

10

KRISHNA KUMARI                   

11

G PAYAL                         

11

JUDITH C DEVASAHAYAM            

12

ADITYA KUMAR                    

12

KALPNA KUMARI                   

13

DUDHAT HELLY                    

13

PRASHANT SHARMA                  

14

PRERANA AJIT KUMAR DABHI        

14

VIKASH KUMAR KAYAL              

15

HIREN AASODIYA                  

15

MANISHA                         

16

ANSHU JAISWAL                   

16

SHUBHAM KUMAR SHARMA            

17

MEGHNA PANDEY                   

17

NIHARIKA MAZUMDAR               

17

ANIRUDH DATTA                   

17

MANSHI MISHRA                   

18

ARUSHI AGGARWAL                 

18

JYOTI DOGRA                     

18

JYOTIRMAYEE PRADHAN             

18

SANDEEP KUMAR SINGH             

19

APOORV YADAV                    

19

HIREN SINH VAGHELA              

20

POONAM BHANDARE                 

20

AWENISH PANDEY                  

21

PRERNA SINGH                    

21

BIRAT BHAI                      

21

GARIMA SINGH                    

21

HARDEEP SINGH JADEJA            

22

SHIVANGI JHA                    

22

SACHIN CHAUHAN                  

22

TARUN RANA                      

22

JASHPAL SINGH GURJAR            

23

ANJU RAJEEV                     

23

MAHIPAL SINH VAGHELA            

24

ARPIT KUMAR                     

24

APEKSHA NAGORI                  

25

MANEET ARORA                    

25

HIMANI ANAND                    

 

 

S.NO.

NAME OF THE STUDENT

BRANCH

INSTITUTE

1

KU. ANKITA SINGH

MEDICAL

BARODA

2

KU. PREETI PARASHAR

BIOMEDICAL

BCAS (NEW DELHI)

3

KU. PINKI KUMAWAT

ENGEERING

CHANDKHEDA

4

MA. AJEET YADAV

PETROLEUM

GERMI (G'NAGAR)

5

MA. AJAY SINGH YADAV

PETROLEUM

GERMI (G'NAGAR)

6

MA. PRERAK SHAH

INTRUMENTATION

GERMI (G'NAGAR)

7

KU. A.M.RADHKA

INTRUMENTATION

GERMI (G'NAGAR)

8

MA. PRATEEK

MECHANICAL

GERMI (G'NAGAR)

9

MA. AJEET PANIGRAHI

CIVIL

NIT PATNA

10

MA. TUSHAR

PHARMACY

NIRMA UNIVERSITY

11

KU. VAISHALI

EC 

GANPAT UNIVERSITY

12

KU. KRISHNA YADAV

MEDICAL

HARAYANA

13

MA. ARSHAD MOLVI

MECHANICAL

UDAIPUR

14

MA. NIKHIL KACHOLIYA

MECHANICAL

A.D.PATEL INSTITUTE

15

KU. MANISHA HARIT

EC 

DAHOD

16

MA. MITESH PATEL 

CE

CHANGA

17

MA. PANKAJ KUMAR SINGH

IT

RAIPUR

18

KU. SARAH AFRAZ

BIOTECHNOLOGY

M.S.RAMIYA

 

YEAR

2011-12

19

PREETIJ AMIN

---

IIT KHADAGPUR

20

RAKESH VISHNU

---

AIEEE

21

VIVEK YADAV

---

AIEEE

22

MAYANK MALI

NIT DELHI

AIEEE

23

DEVANSH JOSHI

MUMBAI

AIEEE

24

ALOK SARSWAT

---

AIEEE

25

ABINASH YADAV

---

AIEEE

26

AKASH VISHNU

---

AIEEE

27

TANIA RANA

---

AIEEE